Kotva
Aktuality
Volné pracovní místo
29.6.2018

Sháníme kvalifikovanou učitelku na 1.stupeň ZŠ na zkrácený úvazek a kvalifikovanou vychovatelku ŠD na zkrácený úvazek.

Seznam přijatých dětí k předškolnímu vzdělávání
22.5.2018

v Základní škole a Mateřské škole Heřmanov, okres Děčín pro školní rok 2018/2019

dne 16.5.2018
Děti s registračními čísly:

012018/9/5MSH

022018/9/5MSH

se přijímají

k předškolnímu vzdělávání v Základní škole a Mateřské škole Heřmanov, okres Děčín od 1. září 2018
Seznam přijatých žáků
11.4.2018

Základní škola a Mateřská škola Heřmanov,okres Děčín Heřmanov 120, Děčín 2, 40502

IČO: 71009485, tel: 412 512 124 email: reditelka@skolahermanov.cz

Dne 11.4.2018

Seznam přijatých žáků k základnímu vzdělávání v Základní škole a Mateřské škole Heřmanov,              okres Děčín pro školní rok 2018/2019

Děti s registračními čísly:

ZSH01042018

ZSH02042018

ZSH03042018

ZSH04042018

ZSH05042018

ZSH06042018

se přijímají k základnímu vzdělávání v Základní škole a Mateřské škole Heřmanov, okres Děčín od 1. září 2018. Zákonní zástupci žádající o odklad PŠD svého dítěte, tak mohou učinit u ředitele základní školy písemně a žádost musí být doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení (PPP nebo SPC) a odborného lékaře nebo klinického psychologa (pro tyto potřeby je dostačující doporučení praktického lékaře pro děti a dorost).

O odklad povinné školní docházky musí zákonný zástupce požádat nejpozději do 31. května kalendářního roku, v němž má dítě zahájit povinnou školní docházku.

Mgr. Bc. Gabriela Švandrlíková                                                       ředitelka školy

 
 
Mapa webu
A
A
A

Spolupráce s kulturní komisí

Vloženo: 17.8.2015 | Autor: Chlumska| Zobrazeno: 95990x |
Naše škola úzce spolupracuje s kulturní komisí obce Heřmanov. Organizujeme společně akce pro děti a jejich rodiče

 

 

Kulturní komise obce Heřmanov Vás srdečně zve na

 

 Čertovský rej na sále v Heřmanově 9.12.2017

Tak jako se stala tradicí každoroční návštěva Mikuláše a jeho skupiny čertů v domácnostech naší obce, tak i čertovský rej pro děti na sále v Heřmanově není výjimkou. Dne 9.12.2017 připravila naše kulturní komise pro děti několik pekelných her a soutěží. Děti ochutnávaly kyselé zelí, zkoušely chůzi s čertovským kopytem, hledaly žhavé brambory a nechybělo ani přetahování lanem. Vše doprovázela skupina U-style. Po celou dobu programu nebyla nouze o sladké odměny. Nakonec se děti mohly
podívat do opravdového pekla, které bylo připraveno v přízemí budovy. Na sále byla příjemná atmosféra a děti se dobře bavily. Kulturní komise by ráda poděkovala zaměstnancům základní školy za pomoc s přípravou výzdoby sálu a soutěží.

 

Dětské sportovní odpoledne

 

Rodiče přijďte si se svými dětmi zasoutěžit ve sportovních disciplínách na fotbalové hřiště ve Fojtovicích v sobotu 20.5.2017  od 14.00 hod.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DĚTSKÝ BAZÁREK ZIMNÍHO OBLEČENÍ

 

KDY:  27. 1. 2017

KDE: ZŠ A MŠ HEŘMANOV

V KOLIK: 13.00 HOD - 16.00 HOD           

 

 

Kulturní komise obce Heřmanov Vás zve na III. ročník dětského bazárku oblečení, bot a sportovních potřeb. Lístky na cenění si můžete vyzvednout u pí. Chlumské   a následně oceněné věci přineste nejdéle ve čtvrtek dne 26. 1.2017 do budovy školy.

Těšíme se na Vaší účast!!!!!

 

 

 

 

Sportovní odpoledne

 

Turnaj v pexesu

Ve středu 13.4.2016 se konalo zábavné klání dětí z naší obce ve hře „Pexeso“. Celkem se zúčastnilo 12 dětí ve věku od 5 do 13 let. Děti se při hře pekelně soustředily, vše braly velmi vážně a díky jejich dobré dětské paměti byl brzy znám vítěz turnaje. Na 1. místě se umístila Malvína Hilgerová z 2. ročníku ZŠ Heřmanov. Na 2. místě skončil Matyáš Poluda ze 4. ročníku naší školy a na krásném 3. místě stanula Tereza Tomšíková také z naší školy. Všichni si převzali krásné ceny a ti na prvních třech místech ještě letenky na vyhlídkový let. 

 

JAK VZNIKLO PEXESO?

 

PEXESO je český název mezinárodně rozšířené karetní hry pro dva a více hráčů. Její princip spočívá v tom, že karty jsou obráceny lícem dolů a hráč musí v jednom tahu najít dvě karty se stejným lícovým obrázkem. Vyhrává hráč, který postupně najde nejvíce dvojic.

Jestli pak víte, že pexeso je původní česká hra!!! Jeho autorem je Zdeněk Princ, rodák z Prahy se v roce 1950, tedy v dobách první normalizace, dostal ke vzácné práci. Tvorbě mozaiky Kristova křtu, kterou z barevných sklíček tisíce valérů tvořili malíři, sochaři a absolventi sklářské školy v Železném Brodě. Tam se v hlavě Zdeňka Prince zrodil nápad. Samotná realizace nápadu přišla v roce 1965, kdy jako zaměstnanec Pressfotu, vymyslel hru, která odstartovala činnost nakladatelství, a tou byla Obrázková mozaika složená z 32 obrázkových dvojic. Samotný název Pexeso vznikl z podobné hry vysílané v televizi ,, Pekelně se soustřeď„ , jejímž scénáristou byl Jaroslav Dietl. Z názvu se vytvořila zkratka a písmeno K se vyměnilo za X – tak vzniklo PEXESO. Vůbec první pexeso, které Pressfoto v roce 1965 vydalo, mělo motivy tehdy nesmírně populárních mayovek. Posléze mezi dětmi kolovalo pexeso dopravní a také pohádkové, tvořené nejpopulárnějšími postavičkami z večerníčků. Radost dělalo malým i velkým. Prapůvod pexesa můžeme hledat v japonské hře Kai- Awase. Hra se skládala až z 360 párů mušlí, které byly z vnitřní strany opracované, zdobené zlatem a malované.

 

 

Bazárek dětského oblečení

2.11.2015 jsme s holkami z kulturní komise již podruhé zorganizovaly bazárek dětského oblečení. Tentokrát jsme malou burzu uspořádaly v prostorách školy a jen se zaměřením na zimní oblečení a obuv. Výběr byl velký a některé kusy jako nové. Maminky, které do školy chodí pro děti, se prohlížení věciček neubránily a nakonec se mnoho oblečení prodalo. Věříme, že uspořádání takové akce přitáhne více lidí i z obce do příštích let.

                                                                                             G. Švandrlíková

 

 

 

 

 

 

 

Děti a sport.

Dne 16.5.2015 se konalo na hřišti ve Fojtovicích sportovní odpoledne pro děti. V době, kdy naši potomci jen málo znají sportovní disciplíny, a více se věnují digitální technice, bylo cílem přiblížit dětem sport a zábavu, která je prospěšná zdraví. Připraveny byly klasické disciplíny jako běh na 60m., překážkový běh, skok do dálky, hod granátem do dálky i na cíl a pro zábavu opičí dráha s prvky slalomu, plazení a hry s míčem. Bylo vidět, že jsou děti velmi šikovné, ale byli tu i tací, kteří si vyzkoušeli disciplíny poprvé. Účast byla dobrá, ale mnoho našich dětí, které známe z naší obce, se nepřišlo ani podívat. Je to škoda. Sportovci na prvních místech získali medaile, diplomy a něco zdravého na zakousnutí.

Nakonec akce se losovali děti, které na dětský den 6.6.2015 zažijí něco úžasného. Let vrtulníkem z Roudnice nad Labem na hřiště ve Fojtovicích a zpět. Losovat se měli děti od 8-14 let. Z důvodu malého počtu dětí byli zařazeni ještě děti 1. tříd. Celkem se losovalo z 18 místních dětí. Vylosováni byli tři účastníci, kteří poletí do Roudnice n.L. a tři, kteří poletí zpět na hřiště ve Fojtovicích. Pokud by některé děti nemohly letět, byli pro tento případ vylosováni ještě čtyři náhradníci.

Všem dětem gratulujeme ke sportovním výkonům a těm šťastlivcům, kteří se proletí vzduchem, přejeme krásný zážitek.

Rodiče dětí vybraných pro let vrtulníkem budou kontaktováni.